SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.

Sat 4 All & All 4 Sat - Sit didactic necomercial

AcasaPortalForumInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Receptoare 4K - Mut@nt 51HD acelasi cu AX HD51 4K

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
buldoc

Data de inscriere : 25/10/2017

MesajSubiect: Re: Receptoare 4K - Mut@nt 51HD acelasi cu AX HD51 4K   Vin Iun 01, 2018 1:16 pm

Asa o faceam pe celelante receptoare Octagon sf 4008 , vu+ solo 2, gigablue . In schim la mutant am instalat imaginile in multiboot ,totul ok pana aici . Problema e cand dau ok  pe imaginea instalata , nu o ia .
Sus In jos
buldoc

MesajSubiect: Re: Receptoare 4K - Mut@nt 51HD acelasi cu AX HD51 4K   Vin Iun 01, 2018 1:34 pm

Eu faceam asa: descarcam imaginea o dezarhivam di rar si o arhivam in zip , dupa o transferam in openmultiboot-upload .  Intram plugin/openmultiboot /instalare . asteptam sa se instaleze dupa instalare imi aparea imaginea instalata , dadeam ok si era o noua imagine in receptor asa cum este prezentat si de Mihaip. Dar la mutant este instalata imaginea dar cand dau ok nu se schimba nimic.
Sus In jos
antenutze
Admin

Data de inscriere : 01/02/2016

MesajSubiect: Re: Receptoare 4K - Mut@nt 51HD acelasi cu AX HD51 4K   Vin Iun 01, 2018 5:39 pm

normal cand demareaza receptorul apare pe ecran posibilitatea alegerii unei imagini si cu sageata jos/sus de la telecomanda se alege imaginea dorita si apoi OK. eu am facut instalarea asta pe Mutant tocmai ca sa fac pozele din tutorialul de pe forumul francez si nu au fost deloc probleme, nu stiu la tine de ce sunt, pe semne nu ai facut sau nu faci ceva ce trebuie.
opreste aparatul de la curent si cand rebooteaza alege cum am zis imaginea dorita si OK si daca totul a fost instalat corect trebuie sa functioneze.
Sus In jos
buldoc

MesajSubiect: Re: Receptoare 4K - Mut@nt 51HD acelasi cu AX HD51 4K   Vin Iun 01, 2018 6:32 pm

Care este ultimul multiboot ? Totul este facut ok , asa le fac mereu si pe celelante receptoare . Dar aici nu vrea sa ia  imaginea
Sus In jos
buldoc

MesajSubiect: Re: Receptoare 4K - Mut@nt 51HD acelasi cu AX HD51 4K   Mar Iun 26, 2018 3:07 pm

Dupa multe teste Octagon SF4008 este peste Mut@nt 51hd . Este o mare diferenta . Singura incantare este ca merge portocala cu aproape orice imagine.Cu multiboot-ul este o porcarie STARTUP_1,2,3 etc. Un singur tuner DVB SX si unul DVB T2 , in schimb la Octagon sant 2 si 2 . Si alte minusuri care le are , dar nimic de zis este si diferenta de pret .
Sus In jos
antenutze
Admin

Data de inscriere : 01/02/2016

MesajSubiect: Re: Receptoare 4K - Mut@nt 51HD acelasi cu AX HD51 4K   Mier Iun 27, 2018 11:04 am

Fiecare are criteriile lui de testare si nu pot sa contrazic eu pe cele ale altcuiva chiar daca nu le impartasesc deoarece in Enigma 2 este suficient un parametraj mai lejer ca sa schimbe toate datele problemei ca sa nu mai spun de gusturile si nevoile fiecaruia care sunt diferite de la un utilizator la altul.
Sus In jos
buldoc

MesajSubiect: Re: Receptoare 4K - Mut@nt 51HD acelasi cu AX HD51 4K   Mier Iun 27, 2018 7:47 pm

Corect.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Receptoare 4K - Mut@nt 51HD acelasi cu AX HD51 4K   

Sus In jos

Receptoare 4K - Mut@nt 51HD acelasi cu AX HD51 4K
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SATELITUL :: SATELIT :: RECEPTOARE HD - UHD-
Mergi direct la: