SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sat 4 All & All 4 Sat - Sit didactic necomercial
 
AcasaPortalForumUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Multistream pe receptoarele cu STi 7111

In jos 
+2
romulus
coconut
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Stely55




Mesaje : 12
Data de inscriere : 12/04/2017

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 15, 2017 9:54 am

Sa traiti..mare sef..ne scuzati de deranj mereu !!Referitor la acest soft OpenVix ..intampin greutati la butare in sensul ca dupa ce am descarcat zipul si l-am dezarhivat pentru E2 cu cele doua mici fisiere E2 si Umage trecute pe acelasi stik dupa ce in prealabil l-am formatat ..acelasi stik cel cu care am instalat E2 by Thaapat imi da eroare aceeasi mereu 7..77!!! L-am formatat din nou si am procedat cu instalarea E2 OpenVix dar degeaba ..care ari fi cauza ? stikul nu mai face servici si trebuie inlocuit???!! Multumim pentru ajutor si suport!!
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 834
Data de inscriere : 01/02/2016

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 15, 2017 12:50 pm

dupa ce ai formatat stikul USB si ai dezarhivat fisierul in cauza copiezi pe el cu tot cu DOSARUL ENIGMA 2 si incerci din nou, daca nu vrea nici asa incerci cu alt stk USB
Sus In jos
Stely55




Mesaje : 12
Data de inscriere : 12/04/2017

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 15, 2017 2:52 pm

Multumim mult o sa iau alt stik Kingston cu rata de transfer mai mare si o sa incerc ..va tin la curent!!
Sus In jos
Stely55




Mesaje : 12
Data de inscriere : 12/04/2017

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 27, 2018 12:46 pm

Sa traiti si la MULTI ANI pentru ca nu ne-am intalnit virtual pe acest an!!Am nevoie de ajutorul d-voastra pentru 2 probleme:1) Am reusit sa pun o imagine E2 OpenWebif versiunea 4.1.0 mai recenta pe anul acesta si merge foarte bine dar necazul este ca nu pot vedea programele codate in conax de pe o cartela conax de Freesat si poate i-mi spuneti si mie pasii care trebuie facuti pentru a putea vedea aceste programe! 2) Acest lucru va rog sa ma ajutati pentru ca la acest amiko allien mini am reusit...in sensul rau al cuvintelor sa-i dau oresetare din fabrica si m-am trezit cu flasul gol la butare...adica dupa ce buteaza pe sectiunea Spark nu se mai vede nimic totul e mort!!!! Ce se mai poate face cu aceasta partitie ca nu mai arata nici meniul cu interfata?! De aceea folosesc sectiunea de E2 ca sa ma mai haranesc asa cu programele la liber si cu streamurile cunoscute! Va multumesc din suflet si sa va dea d-zeu sanatate si bucurii pentru noi acesti necunoscuti dar cu mare respect si admiratie pentru d-voaSTRA!!!
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 834
Data de inscriere : 01/02/2016

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 27, 2018 4:41 pm

Buna si LMA,
Pt Spark vezi PDF AICI
Pt card Freesat citeste pe la mijlocul paginii AICI
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 834
Data de inscriere : 01/02/2016

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 27, 2018 6:29 pm

sau iei de AICI softcamul s il instalezi apoi doar activezi readerul pt freesa si va functiona.
Sus In jos
Marinuu




Mesaje : 3
Data de inscriere : 28/01/2018

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 28, 2018 10:44 pm

Salut am un medialink 6500 nu pot sa pun cccam pe el mă ajută și pe mine cineva mulțumesc
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 834
Data de inscriere : 01/02/2016

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 29, 2018 10:49 am

nu este rubrica pt asa ceva dar uite ca am scris AICI despre asta
Sus In jos
Stely55




Mesaje : 12
Data de inscriere : 12/04/2017

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 26, 2018 5:47 pm

D-le Admin..pentru ca sunt un impatimit novice al acestui forum si nu in cele din urma un admirator al d-voastra in ciuda faptului ca sunteti departe de noi -Diaspora ..Belgia sau Franta ..asta nu are importanta mi-am permis sa va rog cu toate ca nu aici trebuia sa intru sa va rog ca in limita posibilitatilor si al timpului liber ce ni-l acordati sa faceti un mic topic daca sepoate cu receptorul VU+Zero4K pe care l-am achizitionat de curand si asi dorii sa-mi dati unele sfaturi de exploatare ,soft aplicatii etc si nu numai !Poate ca va veti amuza cu achizitile din tara ..si eu sunt sigur de asta dar noi ne bucuram si de asa ceva pentru ca altceva nu ne permitem!! Cer inca odata scuze cu multe multumiri anticipate si sa va dea d-zeu sanatate putere de munca ..si nu in ultimul rand Aveti grije de D-voastra!!!!
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 834
Data de inscriere : 01/02/2016

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 27, 2018 10:57 am

Buna ziua si mersi pt aprecieri.
Nu cred ca voi face un topic despre Vu+ Zero 4K deoarece el a fost deja descris f bine de prietenul meu Mihai AICI si a mai aparut si un articol despre acest receptor in revista Info-Satelit nr.3 (ultima), deci nu este cazul sa mai repet ceea ce a fost deja spus sau scris.
Despre un Tuto cu folosirea acestui receptor, cum este un Linux, sunt valabile orice cunostinte despre Enigma 2 mare parte din ele gasindu-se tot la Mihai AICI Eu am facut un tuto in franceza pe un sit al revistei Télésatellite, daca vrei iti pot da linkul respectiv. In rest sa auzim numai de bine!
Sus In jos
Stely55




Mesaje : 12
Data de inscriere : 12/04/2017

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 27, 2018 5:38 pm

Oricum..multumim pentru informatii daca se poate datimi si mie saitul acestei faimoase reviste frantuzesti!! Cu multa consideratiune Stelian-Romania!
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 834
Data de inscriere : 01/02/2016

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 28, 2018 2:09 pm

http://www.telesatellite.com/
Sus In jos
alfastar




Mesaje : 5
Data de inscriere : 24/11/2017

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 22, 2019 5:23 pm

Citat :
editat de admin.....
salut. am un amiko alien mini fara sunet pe canalele de pe 5w  franceze am incercat sa downloadez fisierul de mai sus '' audio.elf'' dar linkul nu mai fnctioneaza , as ruga pe cineva care il are si poate sa-l uplodeze din nou sa pot rezolva problema. Multumesc
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 834
Data de inscriere : 01/02/2016

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 24, 2019 11:10 am

Poti incarca fisierul, linkul a fost refacut pe prima pagina (dupa ce il incarci trebuie dezarhivat ca sa ramana numai audio.elf). succes si spune-ne rezultatul
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 834
Data de inscriere : 01/02/2016

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitimeVin Oct 11, 2019 12:40 pm

Dupa cum se vede din Foto cu Zonele de acoperire a noului satelit Eutelsat 5B (5°W), deja lansat, cand va fi operational daca francezii si italienii pun programele lor pe transponderi din EUROPE sau mai ales TRANSALPINE atunci jumatate din România, respectiv pe Transalpine chiar toata nu va mai fi acoperita de zona
de receptie a acestor programe...

Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 E5wb-c10
Sus In jos
Continut sponsorizat





Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Multistream pe receptoarele cu STi 7111   Multistream pe receptoarele cu STi 7111 - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Multistream pe receptoarele cu STi 7111
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SATELITUL :: SATELIT :: IPTV & STREAMING & TV-
Mergi direct la: