SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sat 4 All & All 4 Sat - Sit didactic necomercial
 
AcasaPortalForumUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Atlas Cristos hd 200Se

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
lyvyus99




Mesaje : 3
Data de inscriere : 07/11/2017

Atlas Cristos hd 200Se Empty
MesajSubiect: Atlas Cristos hd 200Se   Atlas Cristos hd 200Se Icon_minitimeMar Noi 07, 2017 10:35 am

Va rog ajutor pentru folosirea receptorul Atlas ca server pentru un card Fransat functional in receptor. Am instalat F200-2 firmware de pe kingdvb .
La "ETHERNET SERVER MODE " am setat Enable , am setat Port.
Nu gasesc setare key, user, password !?!
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 835
Data de inscriere : 01/02/2016

Atlas Cristos hd 200Se Empty
MesajSubiect: Re: Atlas Cristos hd 200Se   Atlas Cristos hd 200Se Icon_minitimeMar Noi 07, 2017 6:59 pm

eu nu mai am Atlas dar din memorie ca sa folosesti un card in local la server ai setat bine. acu te duci la celalalt receptor Atlas (sau altul care stie protocolul RADEGAST) si in Meniu - client ethernet - clik si alegi sus protocol Radegast apoi pui adresa IP a receptorului server, portul ales la server si gata.
daca ai un receptor Linux ca sa te descurci citeste AICI
Sus In jos
lyvyus99




Mesaje : 3
Data de inscriere : 07/11/2017

Atlas Cristos hd 200Se Empty
MesajSubiect: Re: Atlas Cristos hd 200Se   Atlas Cristos hd 200Se Icon_minitimeMier Noi 08, 2017 12:09 pm

Sa traiesti o mie de ani ! Problema era la protocol, trebuie radegast cum ai spus . Ca informatie Atlasul cred ca este singurul receptor care citeste cardul de Fransat V6 toate optiune. Numai bine.
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 835
Data de inscriere : 01/02/2016

Atlas Cristos hd 200Se Empty
MesajSubiect: Re: Atlas Cristos hd 200Se   Atlas Cristos hd 200Se Icon_minitimeMier Noi 08, 2017 7:26 pm

bine ca sa rezolvat
Sus In jos
Continut sponsorizat





Atlas Cristos hd 200Se Empty
MesajSubiect: Re: Atlas Cristos hd 200Se   Atlas Cristos hd 200Se Icon_minitime

Sus In jos
 
Atlas Cristos hd 200Se
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ATLAS 200s HD
» Atlas 200s HD
» Cumpar Atlas Cristor 200 s Hd
» Qviart Undro intr-o mica comparatie cu Atlas

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SATELITUL :: SATELIT :: RECEPTOARE HD - UHD-
Mergi direct la: