SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sat 4 All & All 4 Sat - Sit didactic necomercial
 
AcasaPortalForumUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Dl

Dl


Mesaje : 3
Data de inscriere : 17/12/2017

OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Empty
MesajSubiect: OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est   OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Icon_minitimeDum Dec 17, 2017 1:24 pm

Desi as vrea sa laud aceasta imagine , deoarece cu ea s-a 'reinventat' roata prin implementarea
setariilor de multistream chiar si pe receptoare de buget gen AMIKO ALIEN MINI cu procesor STI7111,sau ma rog..
de data asta o s-o critic dur, deoarece se pare ca taapat a inceput o treaba excelenta dar a cam renuntat la suport,
oscam merge greu, chiar si cu linii bune, nu mai apar actualizari din martie anul trecut, si verificati si singuri--- pe
noul satelit Bulgariasat, desi exista semnal destul macroblocheaza toate canalele, lucru anormal deoarece sunt transmise in norma DVB-S2,
pe vechiul si uitatul SPARK, merg ok, dar pe E2 nu se deschid nici cele FTA,macroblocheaza in draci pana se blocheaza receptorul.. verificati si testati
nu vorbesc prostii !!!
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 835
Data de inscriere : 01/02/2016

OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Empty
MesajSubiect: Re: OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est   OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Icon_minitimeDum Dec 17, 2017 3:57 pm

Bun venit pe acest sit Di,
nu as vrea sa te contrazic pe tema acestei imagini si nici nu mai am o astfel de scula ca sa vad despre ce este vba, dar trebuie sa fim de acord ca este un decodor cu niste calitati limitate si evident un pret modest. As fi tentat sa zic sa-i bagi un OpenVix sau eventual un OpenAtv 6.0 (ambele cu posibilitate de multistream) si atunci nu mai poti da vina pe imagine...
Sus In jos
Dl

Dl


Mesaje : 3
Data de inscriere : 17/12/2017

OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Empty
MesajSubiect: Re: OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est   OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Icon_minitimeDum Dec 17, 2017 7:31 pm

Am Hyperion 5.5 ulterior am incercat openatv 6, la fel macroblocheaza, pe spark merge OK.
Oare nu se pupa cu enigma,? Nu stiu cum SA investighez daca nu primesc feedback

Doi la mana daca e o problema cu acest satelit
pe E2 trebuie semnalata lor aceasta problema si gasit UN hack in soft
nu-mi vine sa cred ca pe un receptor generic de dvbs2 merge , dar pe enigma 2,
sa fie oare transmisia devina ? (sr3000 2/3 fec)


Update : Pe OpenVIX , am sunet , dar imagine neagra
Chiar nu gasesc nicio explicatie logica de ce nu randeaza streamurile
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 835
Data de inscriere : 01/02/2016

OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Empty
MesajSubiect: Re: OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est   OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Icon_minitimeLun Dec 18, 2017 10:56 am

problema este proprie la Amiko si nu la E2, eu cu Mut@nt HD51 (OpenATV sau OpenVix) sau Octagon SF4008 (aceleasi softuri) nu am nicio problema de acest fel, totul merge brici scrii ca pe Spark merge OK pai ce prinzi pe Sparg Multistreamurile?
Sus In jos
Dl

Dl


Mesaje : 3
Data de inscriere : 17/12/2017

OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Empty
MesajSubiect: Re: OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est   OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Icon_minitimeDum Dec 31, 2017 6:00 pm

Pe spark nu prea am ce face, este un soft limitat, dar m-a surprins faptul ca poate randa
frecventele de pe Bulgaria Sat fara nici-o problema, inretimp am revenit pe Tapat, aceleasi
probleme crapa imaginea apoi si decodorul, dar am observat ca daca fac streaming si le deschid prin
reteaua LAN pe aplicatoa enigma2 merg foarte bine, mi le deschide si gata decriptate
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 835
Data de inscriere : 01/02/2016

OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Empty
MesajSubiect: Re: OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est   OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Icon_minitimeLun Ian 01, 2018 10:42 am

f. bine nu ar fi rau sa faci si un tuto cum procedezi poate mai sunt si altii interesati de metoda asta
Sus In jos
Continut sponsorizat





OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Empty
MesajSubiect: Re: OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est   OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est Icon_minitime

Sus In jos
 
OpenPli Taapat si BulgariaSat 1.9 est
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SATELITUL :: SATELIT :: SAT 4 ALL-
Mergi direct la: