SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.

Sat 4 All & All 4 Sat - Sit didactic necomercial

AcasaPortalForumInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Recomandare receptor HD-UHD

In jos 
AutorMesaj
Athos

Data de inscriere : 02/01/2019

MesajSubiect: Recomandare receptor HD-UHD   Mier Ian 02, 2019 1:49 pm

Buna ziua,sant posesorul unui receptor Amiko Mira Wifi (S2) de care sant foarte multumit mai ales caci are wifi incorporat.Am fost la un prieten care are un amiko A4 pe care l-am butonat personal acasa ca si imprumut,prietenul trecand la un amiko A5 din motive de memorie ram insuficienta pe A4 sesizabila pe canalele UHD Demo unde nu mai raspunde la comenzi apoi telecomanda este prost realizata,dupa 8 luni de folosire cedeaza la capitolul butoane,doar daca atingi usor schimba programul si muta canal dupa canal daca o ti orientata spre receptor,unele butoane mai fac click pe cand cele de la ok si tasta ch+ sau vol+ sant foarte sensibile si nu mai face click.
Acum intrebarea,mi-a placut simplitatea meniului pe Android,toate sant la locul lor.Nu sant fan E2 atata timp cat am lucrat doar cu receptoare cu meniu clasic,non E2.

Doresc un receptor Ultra HD 4K pe Android eventual dual-boot cu E2(nu ma deranjeaza)

sa aibe 2 GB ram,sa fie daca se poate combo,adica sa aibe si tunner pentru cablu(DVB-S2, DVB-T2, DVB-C) sa aibe cititor de cartela si sa stie tunnerul multistream

Ca idee am gasit Dreambox One 4K 1x DVB-S2X Multistream Tuner Linux dar am citit pe alte forumuri caci ar fi o pacaleala doar.

Asadar,orice sfat este binevenit dragi colegi,astept parerile voastre.
Sus In jos
antenutze
Admin

Data de inscriere : 01/02/2016

MesajSubiect: Re: Recomandare receptor HD-UHD   Mier Ian 02, 2019 5:55 pm

deocamdata aproape nimeni nu isi poate da cu parerea despre Dreambox one pt ca nu a iesit pe piata in magazine, deci toate comentariile sunt speculatii.
pai exxact ca si DM One trebuie sa iasa si Amiko A6 Combo 4K (poate in aaceiasi perioada) si care obligat se va gasii in shopurile din România.
Eu nu sunt fan Android, chiar daca nu am nimic contra lui.
Sus In jos
antenutze
Admin

MesajSubiect: Re: Recomandare receptor HD-UHD   Joi Ian 03, 2019 11:03 am

in afara de DM sau A6 poti opta pt AX 4K-Box HD60 4K UHD E2 Linux + Android dar si la asta trebuie asteptat cel putin pana la jumatatea lui ianuarie 2019
Sus In jos
Athos

MesajSubiect: Re: Recomandare receptor HD-UHD   Vin Ian 04, 2019 9:15 am

Da,multumesc frumos de informatie,l-am cautat pe net,am gasit specificatii,e foarte ok la pret,e dual-boot,ma intereseaza mai mult pe Android,tunerul ar fi si multistream? Daca da,e super,daca nu,asta e.
PS. se pare ca nu are cardreader,gresesc? am gasit pe alt sait: Smartcard Reader,m-am linistit.
Seamana la carcasa cu asta sau gresesc? https://www.kosmos24.com/Mutant-HD60-4K-UHD-1x-DVB-S2X-MS-Linux-Android-Sat-Receiver
Daca aflii noutati cu livrarea,anunta-ma te rog.
Sus In jos
antenutze
Admin

MesajSubiect: Re: Recomandare receptor HD-UHD   Vin Ian 04, 2019 10:55 am

toata seria asta este pe acelasi procesor si acelasi GPU si stiu multistream pt ca au tunerul compatibil cu asa ceva (DVB-S2X) si au un lector de card dar nu si CI.
totusi si acesta si cel dinainte sunt numai satelit nu si terestru sau cablu, daca ai nevoie si de asa ceva trebuie sa te orientezi spre modele mai scumpe (ex. Axas HIS 4K Combo, sau altele)
si ai grija ca si la Mut@nt dar si la altele sistemul Android nu a fost inca implementat, el find o optiune pentru mai tarziu
Sus In jos
Athos

MesajSubiect: Re: Recomandare receptor HD-UHD   Vin Ian 04, 2019 6:21 pm

E ok si fara tuner de cablu sau terestru,sa fie dual-boot E2 si Android,tuner DVB-S2X sicam atat.
NU MA INTERESEAZA KODI,YOUTUBE sau alte aplicatii,strict pentru vizionare si atat.
Daca are slot de card,ok,daca are slot de modul de acces,tot ok,am Modul Conax CAS7 - Synaps si cartela conax.
Daca apare ceva,da-mi de veste te rog.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Recomandare receptor HD-UHD   

Sus In jos

Recomandare receptor HD-UHD
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SATELITUL :: SATELIT :: RECEPTOARE HD - UHD-
Mergi direct la: