SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sat 4 All & All 4 Sat - Sit didactic necomercial
 
AcasaPortalForumUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Tuner DVB-S2 sau numai DVB-S2X

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
ghita_49




Mesaje : 18
Data de inscriere : 26/02/2016

Tuner DVB-S2 sau numai DVB-S2X Empty
MesajSubiect: Tuner DVB-S2 sau numai DVB-S2X   Tuner DVB-S2 sau numai DVB-S2X Icon_minitimeMar Oct 15, 2019 5:21 pm

Am intrebat pe cateva forumuri,raspuns doar unul :

Receptoarele cu tuner DVB-S2 pot recepționa un program multistream? Multumesc.

M-ar interesa receptorul satelit Qviart LUNIX3 4K combo
https://www.orbitadigital.com/en/Receivers/5833-qviart-lunix3-4k-satellite-receiver.html#/318-qviart_lunix3_4k_tun-t2_c

Dupa mai bine de o saptamana,primesc doar acest e-mail : 
Qviart Suport  < support@qviart.com >
Către:
'ghita_49'
15 oct. la 17:12
Salut,
Da, modelele noastre Luni, Lunix4K și Lunix3-4K primesc Multistream.
Toate cele bune,
Suport Qviart
Ei au adresa mea,in baza lor de date,deoarece am mai cumparat de la ei 2 modele.

Poate dvs.aveti alte surse de informatii,daca as sti ca-i sigura informatia lor,chiar intarita dea dvs,eu as comanda receptorul azi.Fara a avea multistream nu-mi trebuie.

Scuze pt.deranj.Multe multumiri.
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 835
Data de inscriere : 01/02/2016

Tuner DVB-S2 sau numai DVB-S2X Empty
MesajSubiect: Re: Tuner DVB-S2 sau numai DVB-S2X   Tuner DVB-S2 sau numai DVB-S2X Icon_minitimeMier Oct 16, 2019 10:39 am

nu l-am avut pe mana acest receptor dar din specificatiile tehnice arer un tuner FBC la fel ca pe Vu+ Uno parca, care dupa mine nu are posibilitatea de Multistream. daca cei de la magazin spun contrariul eu nu vreau sa-i contrazic fara probe dar raman la parerea mea ca nu stie MIS.
problema cu MIS este ca in scurt timp nu cred ca a sa se mai receptioneze pe teritoriul României cand noul satelit deja lansat (5B) va fi operational, totusi aparatul are un lector de card si unul de CI deci nu este totul pierdut.
ai mai intrebat pe un forum daca tunerele DVB-S2 pot receptiona MIS, iar raspunsul il ai in postul de aici la Receptoarele STi 7111 deci unele DVB-S2 DA dar nu toate si in general receptoarele bazate pe Linux
Sus In jos
 
Tuner DVB-S2 sau numai DVB-S2X
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 1381 Sateliti operationali numai in 2015
» Nu pot conecta 2 sateliti la tuner.
» ZGEMMA H9 4K Twin tuner Linux openATV

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SATELITUL :: SATELIT :: RECEPTOARE HD - UHD-
Mergi direct la: