SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sat 4 All & All 4 Sat - Sit didactic necomercial
 
AcasaPortalForumUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Viark Sat 4K

In jos 
AutorMesaj
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 835
Data de inscriere : 01/02/2016

Viark Sat 4K Empty
MesajSubiect: Viark Sat 4K   Viark Sat 4K Icon_minitimeVin Noi 15, 2019 12:20 pm

Viark Sat 4K Vark4k10

Dupa cum ma asteptam si firma Viark (vechia firma Vuga) a scos un receptor 4K cu niste caracteristici identice cu APEBOX C2 4K UHD dar la un pret mai mare de 139€, pe semne includ in pret (sau nu, deoarece nu stiu precis) serverul gratuit Prometeus, daca este sa ma iau dupa modelele anterioare HD ale firmei.
Din nou misterul este total asupra procesorului folosit chiar daca de data asta ne dau cateva lamuriri si anume ca este unul puternic 4K H.265HEVC 4000 MIPS, 1.0 GHz, 60fps, 10 bits, 3D, incepe sa ma bata gandul la un BCM (poate 2835), dar fara sa am vre-o confirmare in acest sens.
Chiar si asa dupa parerea mea este departe de procesoarele cu care ne-am obisnuit la adevaratele receptoare 4K Linux, dar pana nu voi avea un exemplar pe masa nu pot afirma cu certitudine ca nu ar fi bune.
La fel ca in cazul Apebox memoria lasa de dorit, 16Mo de flash si un artificiu de RAM de DDR3 256MB X 2/1866M pe care nu stiu cum sa-l iau.
 
CARACTERISTICI TEHNICE:

  Receptor satelit UHD DVB-S2X, decodaj H.265 HEVC
  Multistream
  HDR 10, HLG
  Compatibil DiSEqC TM, USALS si UNICABLE
  Rezolutie: 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 4K
  Flash 16Mo
  Memorie DDR3 256 Mo X 2/186 Mo
  BlindScan, cautare auto multi-satelit, cautare multi-TP, Cautare TNT si cablu, stocaj pana la 6000 programe (memoria obliga)
  compatibil T2MI, ACM, PLSN
  2 x USB 2.0
  mufa HDMI 2.0b CEC 2.0
  PVR si Timeshift
  Menu multi-limbi, audio si subtitluri
  EPG, Teletext
  Favriti
  functie de retur ultimul program vizionat
  Lector multimedia adaptare hard extern USB
  Control parental
  Lector de card (CA)
  Mufa Ethernet RJ45 10/100 Mbps
  Wifi si conectie 3G / 4G
  mufa iesire AV
  Mufa esire audio numeric coaxial
  Mufa R232
  Afisaj LED

FONCTIUNI SI APLICATII:

  IPTV
  Youtube, lector RSS, meteo, Google Maps
  Streaming pe aparatele mobile
  DLNA
  FTP
  JOCURI
Sus In jos
 
Viark Sat 4K
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Viark Combo H265 și DTT HD

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SATELITUL :: SATELIT :: RECEPTOARE HD - UHD-
Mergi direct la: