SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sat 4 All & All 4 Sat - Sit didactic necomercial

AcasaPortalForumInregistrareConectare

TNT Francez prin satelit

In jos 
AutorMesaj
antenutze
Admin
antenutze

Data de inscriere : 01/02/2016

TNT Francez prin satelit Empty
MesajSubiect: TNT Francez prin satelit   TNT Francez prin satelit Icon_minitimeJoi Apr 21, 2016 11:59 am

Dupa cum se stie TNTul francez este transmis si prin satelit cu ajutorul unor decodoare "dedicate" si carduri care sunt:
- pentru TNT SAT satelit Astra 19.2°E cu card cu valabilitate de 4 ani si cu posibilitate de prelungire cu suma de 15€ pentru inca 4 ani ( AICI )
- pentru FRANSAT satelit Eutelsat 5°W cu card cu valabilitate nelimitata.
Frecventele pe care se transmit canalele TNT francez sunt:
- pentru TNT SAT (Astra 19.2°E) vezi frecventele AICI
- pentru FRANSAT (Eutelsat 5°W) vezi frecventele AICI

In tabelul de mai jos gasiti programele TNTului francez:

[img]TNT Francez prin satelit Xnanm9[/img]
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze

MesajSubiect: Re: TNT Francez prin satelit   TNT Francez prin satelit Icon_minitimeSam Apr 29, 2017 10:19 am

Decodoarele oficiale TNTSAT AICI
Decodoarele oficiale FRANSAT AICI
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze

MesajSubiect: Re: TNT Francez prin satelit   TNT Francez prin satelit Icon_minitimeMier Mai 24, 2017 4:45 pm

Buchetele pe bani care se pot adauga la TNTul Francez:

TNT Francez prin satelit Plata10
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze

MesajSubiect: Re: TNT Francez prin satelit   TNT Francez prin satelit Icon_minitimeVin Dec 01, 2017 11:55 am

Noile frecvente pt buchetul Fransat si optiunile sale le gasiti ACI
Sus In jos
imtiaz_2007

imtiaz_2007

Data de inscriere : 05/01/2018
Varsta : 51
Localizare : pakistan

MesajSubiect: Re: TNT Francez prin satelit   TNT Francez prin satelit Icon_minitimeVin Ian 05, 2018 10:53 am

good  post
Sus In jos
http://talwandi.net/
antenutze
Admin
antenutze

MesajSubiect: Re: TNT Francez prin satelit   TNT Francez prin satelit Icon_minitimeMar Feb 27, 2018 10:30 am

Actualizare la oferta franceza a Canal+ si TNTSAT:
Printre noutati CSTAR HITS France12090 V 29700 5/6.
Aveti un PDF cu toate frecventele actuale AICI
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze

MesajSubiect: Re: TNT Francez prin satelit   TNT Francez prin satelit Icon_minitimeDum Mar 04, 2018 12:58 pm

Pentru zonele de acoperire a statiilor terestre ale TNTului francez vezi AICI
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze

MesajSubiect: Re: TNT Francez prin satelit   TNT Francez prin satelit Icon_minitimeJoi Iun 07, 2018 11:51 am

Probleme si remedierea lor pentru TNTul francez

TNT Francez prin satelit Ft10
In ultima perioada francezii au umblat la securizarea programelor lor ceea ce a generat destul de multe probleme printre detinatorii de astfel de aparatura si abonamente.
In conseciinta si TNTSAT si FRANSAT sunt afectate de aceste schimbari de securitate iar remedierea lor se poate face astfel:
Pentru TNTSAT (Astra 19.2°E) trebuie lasat receptorul si cardul lui pe programul Arte (canalul 7) cateva ore.
Pentru FRANSAT (Eutelsat 5°W) trebuie lasat receptorul si cardul pe programul Canal SAV (canal numarul 999), cateva ore.
Pentru programele aditionale BeIn din Fransat se lasa receptorul tot pe Canal SAV.
Aceiasi procedura si pentru Modulul Fransat si card. Aici trebuie mentionat ca modulele functionale cu programele aditionale sunt cele noi in 64 biti careau ca inscriptie codul 6320 sau M20 cele cu 6011 sau M11 vor functiona cu programele fransat dar nu si cu cele aditionale cu plata.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: TNT Francez prin satelit   TNT Francez prin satelit Icon_minitime

Sus In jos

TNT Francez prin satelit
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SATELITUL :: SATELIT :: DVB-S & DVB-S2-
Mergi direct la: