SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Bun Venit!
Intrebarile sau cunostintele dumneavoastra pot conduce la buna functionare a Forumului, prin urmare va rugam sa ni le transmiteti!
Multumim.
SATELITUL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sat 4 All & All 4 Sat - Sit didactic necomercial
 
AcasaPortalForumUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Atlas 200s HD

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
ghita_49




Mesaje : 18
Data de inscriere : 26/02/2016

Atlas 200s HD Empty
MesajSubiect: Atlas 200s HD   Atlas 200s HD Icon_minitimeMar Mar 01, 2016 10:32 am

Ieri am fost la cineva care ar vrea sa-i instalez antena



offset pe rotire cu H-H.Omul nu are nimic,dar ii hotarat sa cumpere.Poate pune antena doar pe perete,deasupra pe bloc nu-l lasa administratorul.Am verificat cu busola,are acces de la



171°E(satelit 31,5°E,Astra 1G)la 359°V.

Intrebari:




-Daca isi cumpara un receptor Atlas 200s HD(daca-i de cumparat eu il comand de pe Ebay.de),poate la acest receptor sa foloseasca card Freesat sau/si Focussat?



-Cu serverele Atlas 200s HD,si la satelitii la care are acces,



la ce carduri ar putea avea acces ?



Va multumesc.
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 835
Data de inscriere : 01/02/2016

Atlas 200s HD Empty
MesajSubiect: Re: Atlas 200s HD   Atlas 200s HD Icon_minitimeMar Mar 01, 2016 11:21 am

Trebuie stiut ca nu se poate avea acces la carduri prin Atlas pt ca este un "client" si nu un "server", dar ca titlu informativ verificat recent, avea cam 1228 de programe care le decoda, oferta acestora find foarte variata si suficienta pt a fi multumit indiferent de domeniul cautat.
Cum intotdeauna incerc sa dau raspunsuri verificate in cazul cardurilor de care ai intrebat as putea raspunde numai asa:
acum vre-o 4 ani am incercat un carf Focus si a functionat in Atlas dar nu am avut un card Freesat ca sa incerc.
acum presupun ca merg ambele bine deoarece Atlasul stie nativ Conax (deci Focus) si are un sistem Multi-Cas deci ar trebui sa functioneze bine si Freesat (parca Viacces) deoarece cardul TNT Fr functioneaza perfect si este in acelasi sistem de criptaj.
PS. in afara de eBay mai este si Amazon sau ceva situri spaniole care vand asa ceva.
Sus In jos
neluneli




Mesaje : 50
Data de inscriere : 13/03/2016

Atlas 200s HD Empty
MesajSubiect: Re: Atlas 200s HD   Atlas 200s HD Icon_minitimeVin Mar 25, 2016 9:20 am

Postez aici,acelasi subiect.

Bine inteleg de aici: http://yplus.tv/ ?


Serverele IKS nu necesita pozitionarea antenei pe un anumit satelit, ci doar o conexiune la internet: cablu,wi-fi.





Asta-i valabil si la receptoarele ATLAS 200s HD si Qviart Duo,sau doar la

QVIART Combo v2 ?
Sus In jos
antenutze
Admin
antenutze


Mesaje : 835
Data de inscriere : 01/02/2016

Atlas 200s HD Empty
MesajSubiect: Re: Atlas 200s HD   Atlas 200s HD Icon_minitimeVin Mar 25, 2016 12:36 pm

IKS inseamna Internet Card Sharing (iar SKS este satelit card sharing)
nu are legatura cu intrebarea, ceea ce spui tu este IPTV iar Atlasul nu are asa ceva (modelele actuale, poate in viitor va avea si asa ceva)
dintre Qviart parca combo avea si asa ceva.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Atlas 200s HD Empty
MesajSubiect: Re: Atlas 200s HD   Atlas 200s HD Icon_minitime

Sus In jos
 
Atlas 200s HD
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ATLAS 200s HD
» Cumpar Atlas Cristor 200 s Hd
» Atlas Cristos hd 200Se
» Qviart Undro intr-o mica comparatie cu Atlas

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SATELITUL :: SATELIT :: RECEPTOARE HD - UHD-
Mergi direct la: